פטיש וספרים

משפט מסחרי

במהלך לימודים המשפטים, תהיה לנו ההזדמנות לעבור שנת התמחות במגוון רחב של תחומים. ההתמחות היא קריטית לקריירה בה נבחר לצעוד בהמשך חיינו. עורכי דין שעברו התמחות בתחומם הם בקיאים יותר בתיקים הרלוונטיים והסיכוי שיוכלו להשתלב במשרדי עו"ד יוקרתיים ומובילים בישראל הוא גבוה בהרבה. המשפט המסחרי הוא התחום המשפטי המבוקש ביותר כיום על ידי סטודנטים למשפטים ולא בכדי. מדובר בתחום מרתק שטומן בחובו פוטנציאל לשכר נאה ולעבודה בתיקים בהם מוטלים על הכף סכומי עתק. אספנו עבורך כאן את כל המידע שחשוב לדעת על מסלול ההתמחות במשפט מסחרי.

מהו המשפט המסחרי?

המשפט המסחרי, כשמו כן הוא, עוסק בכל התחום המשפטי הקשור לתחום התאגידי ולענפי המסחר השונים. מהקמת ארגונים וחברות ועד לסכסוכים בין בעלי עסקים או בעלי מניות, תחום המשפט המסחרי הוא רחב מאוד וטומן בחובו הזדמנויות רבות לייצוג בתיקים מעניינים ולעבוד בעבור גורמים מובילים בתעשייה. לא פעם, שירותי עורך הדין המסחרי יידרשו באופן שוטף, על מנת לספק ייעוץ משפטי שוטף לחברות. גם אם החברה לא תדרוך לעולם בבית המשפט, יהיה עליה לנסח לאורך השנים חוזי הפצה, הסכמים עם ספקים, לרקום שותפויות ולרכוש נכסים. לאורך כל הפעולות הללו, ייעוץ משפטן המתמחה בתחום המסחרי הוא קריטי.

מה כוללת ההתמחות במשפט מסחרי?

תחומי הלימוד בהתמחות במשפט מסחרי הם רבים ומגוונים. תוכנית הלימודים מורכב משלל לימודים עיוניים ולצידם התמחות מעשית במגוון קליניקות משפטיות ובמשרדי עו"ד. עורכי הדין המוכשרים ביותר יוכלו להמשיך בקריירה במשרדים בהם יעשו התמחות. במובן הזה, התמחות אינה רק משפרת את המיומנות המקצועית שלך, היא פותחת לא מעט דלתות ליצירת קשרים ולמסלולי קריירה חדשים.

במהלך ההתמחות יילמדו בין השאר התחומים הבאים:

דיני חברות

חוק החברות, חוק השליחות ועוד חוקים רבים אחרים בישראל, מתווים את התנאים תחתיהם מורשים אנשים פרטיים להתארגן לחברות, להקצות בעלי תפקידים במסגרת פעילותם, להקים שותפויות ולעבוד מול בעלי המניות שלהם. ככל שעורך הדין יהיה בקיא יותר בכלל דיני החברות, כך יוכל להעניק ייעוץ משפטי מקיף ואיכותי יותר ללקוחותיו לאורך כל הפעילות העסקית שלהם.

תקנות הרגולציה הפיננסיות והעסקיות

גורמי האכיפה של רשויות המדינה פועלות במגוון אפיקים על מנת להבטיח שחברות יתנהלו בתום לב ושומרות על התחרות והמנהל התקין בעולם המסחר הישראלי. לכן, בקיאותו של עורך הדין המסחרי בדיני ההגבלים העסקיים, הרגולציה הפיננסים והבנקאית ודיני ניירות ערך, מאפשרת לחברות המיוצגות להבטיח כי כל פעילויותיה יהיו במסגרת החוק.

תקשורת ולשון הרע

לבסוף, לא ניתן להפריד את מהותו המסחרית של עסק ממהותו הציבורית. במהלך פעילותו של העסק, האופן בו יתבטא באופן ציבורי והתנהלותו מול התקשורת עשויה לקבוע באופן ניכר עד כמה החברה תתנהל על מי מנוחות. מתביעות לשון הרע ועד לפרשות מתוקשרות, הייעוץ המשפטי הנכון יכול לעשות את כל ההבדל.