לימודי ליהוק

הטלוויזיה בישראל נמצאת בתקופת פריחה חסרת תקדים. כמות אדירה של סדרות מקור מופקות ברשתות השידור השונות, בשירותי הסטרימינג ובחברות הטלוויזיה בכבלים. סוד הקסם של כל סדרה טובה, בין אם מדובר בתוכן עלילתי או בריאליטי, מתחיל בדמויות שמלוות אותנו במסך בכל פעם שהן חוזרות למסך שלנו, מגייסות את האמפתיה שלנו וגורמות לנו להזדהות איתן ובעיקר – להתבונן בעצמנו ולשאול שאלות. לכן, בחירת הדמויות האידיאלית לסדרה הבאה היא אחד מהרכיבים החשובים ביותר של כל הפקה איכותית. כיום, כשתעשיית ההפקות בטלוויזיה נעשית אינטנסיבית ופורה מאי פעם, הביקוש למלהקים מקצועיים ומוכשרים הוא גדול מתמיד. לימודי ליהוק יאפשרו לך להתחיל את הצעד הראשון שלך בתעשייה האטרקטיבית הזו ולהתקדם בעולם שיחבר אותך אל חיי הזוהר.

 במה ניתן לעסוק לאחר סיום לימודי ליהוק?

סטודנטים שישלימו את תוכנית הלימודים ויזכו לתעודת המקצוע, יקבלו הזדמנות לתעסוקה בחברות ההפקה וברשתות השידור המובילות בישראל ולהצטרף למערך מגייסי הכישרונות שמגלים את הכוכבים הבאים שיופיעו על המסכים של כולנו. ההכשרה בתוכנית הלימודים תאפשר לך לרכוש את כל הכלים שיסייעו לך לזהות את הפנים הבאות שירגשו את הקהל. בין אם מדובר בכישרונות להפקות קומיות, מלודרמות, לצילום פרסומת או להפקת ריאליטי חדשה, הפנים שיחוברו לדמויות של סדרות המקור הבאות מתחילות בכישרון של המלהק.

מה כוללים לימודי ליהוק?

במהלך הלימודים ייפגשו הסטודנטים עם כלל ההיבטים של הפקת תוכנית טלוויזיה ותפקידם של המלהקים לאורך כל התהליך. במסגרת הלימודים יירכשו מגוון שיטות לזיהוי כישרונות, מיפוי מועמדים ואיתור המועמדים המתאימים ביותר בהתאם לצרכי ההפקה. לאורך כל תוכנית ההכשרה, יתרגלו הסטודנטים את תהליך איתור הכישרונות, הזימון לאודישנים ועריכת מבחנים יעילה. בנוסף, יילמדו טכניקות מעולם התחקירנות ועריכת ראיונות המהווים חלק בלתי נפרד מהפעילות השוטפת של המלהק. לבסוף, תילמד ההיררכיה המתנהלת על הסט ועל האופן בו מתנהלים שיתופי פעולה יעילים וראויים בין כלל צוותי ההפקה ואנשי התוכן המרכיבים כל תוכנית.

לימודי ליהוק זמינים במוסדות השונים במסלול לימודים רגיל או כלימודי ערב ולרוב יארכו 2-3 חודשים על פני 1-2 מפגשים שבועיים. הלימודים מורכבים משיעורים עיוניים לצד התנסות פרקטית במרחב הלימודי ובאולפנים. לעתים קרובות, ייערכו סדנאות אומן עם אנשי הפקה וליהוק מהתעשייה שישתפו בידע ובניסיון שלהם. עם סיום הלימודים, יידרש כל תלמיד להגיש פרויקט גמר בו יפגין את כל הכישורים שרכש במסגרת הלימודים.

למי מתאימים לימודים בתחום הליהוק?

אם עולם ההפקות תמיד דיבר אליך וטלוויזיה מהווה חלק משמעותי בתחומי העניין שלך, מדובר במקצוע אטרקטיבי ומרתק שיפגיש אותך עם הכוכבים הבאים על המסך. זהו אפיק אידיאלי להשתלבות בתחום הניו מדיה, תעשיית הפרסום ובהפקות מקור לקולנוע ולטלוויזיה. אם תמיד הייתה לך גישה טובה לאנשים, חיפשת תחום עיסוק יצירתי ותמיד שמרת את האצבע על הדופק בכל מה שקשור למגמות החי חמות בסושיאל ובאקטואליה, זו ההזדמנות שלך לנתב את כל האנרגיות האלה אל תחום מרתק ומאתגר.