לימודי פיזיותרפיה

אם תמיד רצית להשתלב בתחום הרפואי ועולם השיקום מרתק אותך, תחום הפיזיותרפיה הוא אחד מהאפיקים המתגמלים, המאתגרים והמשתלמים ביותר להשתלב בהם. כיום יותר מאי פעם, הביקוש לפיזיותרפיסטים הוא נרחב ביותר ויאפשר לך לפתח קריירה בשלל מסגרות ותחומים בהם נדרש ליווי שיקומי וטיפולי של איש מקצוע. אז מה בעצם לומדים בתחום, היכן נוכל ללמוד את מקצועות השיקום השונים ועד כמה התחום באמת מתאים לנו? כאן ננסה להשיב על כל השאלות הללו.

באילו תחומים עוסקים פיזיותרפיסטים

לאחר סיום לימודי פיזיותרפיה, יהיה באפשרותך לספק מענה טיפולי חשוב לסובלים מכאבים כרוניים, לבעלי מצבים רפואיים מולדים, מגבלות פיזיות ונפשיות שונות ולאחר תאונות או תהליכים רפואיים מורכבים. הפיזיותרפיה שייכת לעולם הפרא-רפואה ונחשבת כיום לאחד מהמקצועות המבוקשים ביותר בתחום הזה. הפיזיותרפיסט משלב מניפולציות פיזיות ושלל טכניקות טיפול במגע לצד מכשור טכנולוגי מתקדם ותרגילים ייעודיים כדי לסייע לשלל אוכלוסיות לשפר את התפקוד הפיזי ולהשיב כישורים שנפגעו על רקע שלל נסיבות.

כיום משולבים פיזיותרפיסטים בקופות החולים, במרפאות פרטיות ייעודיות, בתי חולים ומרכזי שיקום, מסגרות דיור מוגן ואפילו בנבחרות ספורט ובמרכזי אימון ייעודיים. מעבר לעובדה שהביקוש גבוה ושמדובר במקצוע מרתק המקנה תחושת שליחות עמוקה, מדובר במקצוע רווחי מאוד בו בוגרי לימודים יכולים ליהנות כבר בשלב ראשוני בקריירה ממשכורות נאות מאוד. תחומי העיסוק נרחבים למדי ועשויים לנוע מאבחון וטיפול ועד לייעוץ תנועתי מונע בתחום הארגונומיה המקצועית ובעולם הספורט.

מה לומדים בלימודי פיזיותרפיה?

תוכנית ההכשרה מורכבת מלימוד שלל מקצועות תיאורטיים לצד הכשרה מעשית במסגרת עבודה בקליניקה. משמעות הדבר היא שכבר בשלב מוקדם של ההכשרה שלך, יהיה באפשרותך לצבור ניסיון בעבודה עם שלל אוכלוסיות במוסדות טיפולים ושיקומיים מובילים בישראל. ההכשרה נעשית בליווי צמוד של אנשי מקצוע ומאפשרת לך ליישם את כל הידע העיוני הנרכש בלימודים באופן פרקטי לאורך כל תקופת ההכשרה. בין שלל תחומי הלימוד העיוניים הנכללים בתוכנית הלימודים ניתן למנות:

  • פיזיולוגיה
  • גנטיקה
  • אורתופדיה
  • פסיכולוגיה
  • אנטומיה
  • טכניקות עיסוי
  • אתיקה
  • עקרונות המערכת המוטורית
  • ארגונומיה
  • ותחומים רבים אחרים.

למי מתאימים הלימודים?

אם טיפול במגע הוא תחום שתמיד משך אותך, אם תמיד רצית לרכוש מקצוע רווחי אך בעל משמעות, אין ספק שהפיזיותרפיה היא אפיק אמין ומקצועי במיוחד שהביקוש אליו גבוה ביותר. הכשרה בעולם הפיזיותרפיה תאפשר לך לאמץ נקודת מבט רפואית ומקצועית ברמה המקיפה ביותר בכל תחומי הטיפול הנוספים שיהיה ברצונך לשלב. זהו אפיק לימודים מצוין למטפלים העוסקים בדיקור או עיסוי ומעוניינים להרחיב את סל המיומנויות, או לסטודנטים צעירים המעוניינים להשתלב בעולמות השיקום.

עם סיום ההכשרה, יהיו פתוחות אפשרויות רבות בחייך. בין אם תמיד רצית לעבוד עם בני הגיל השלישי, עם ילדים, עם נפגעי תאונות או ליהנות ממשרה יוקרתית עם ספורטאים, לימודי הפיזיותרפיה פותחים שער לכלל ההזדמנויות הללו.